wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Zagłębienie
Zagłębiam się w ciszy, kontemplując chwilę błogości spokoju i wydobywam myśli, które niezwłocznie przemieszczają się w kierunku powietrza, dusząc się w trakcie w wąskim gardle, aż nie zostanie ani jedna. I wiedzą już, że celem ich wątpliwego żywota nie jest poznanie lekkości powietrza, lecz dążenie do wydobycia się poza kraty wyobraźni.

Często schylam się na dno studni własnej wyobraźni i jeszcze nigdy nie udało mi się sięgnąć po wiadro. Nigdy go nawet nie zobaczyłem. Tak, wyobraźnia jest bezkresna. Tak jak morze. Dlatego morze tak działa na wyobraźnię. To swoista symbioza.

Wyobraźnię karmię obrazami z dzieciństwa, ulotnymi chwilami, które jeśli potrafię uchwycić, stają się wieczne. To wielka tajemnica wieczności - to nie zdjęcia uwieczniają wydarzenia. To zapach powietrza w trakcie wydarzenia, smak ciepła, bądź zimna, szelest liści albo głosy ptaków. Użyj swoich zmysłów, dobrze to zapamiętaj. A będzie w Tobie żyło. Wiecznie.

Wyobraźnia pozwala zobaczyć to, co prawdziwe. Gdy najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Zamykam oczy i widzę dalej, i więcej. Zamykam oczy i zaciskam Bliską dłoń, wtedy nawet łzy smakują jak szczęście.

Jestem i trwam, walczę i biegnę, a jednak mam moją wyobraźnię, która pozwala odpocząć, dać wytchnienie, sprawić, że znajdę się na tej leśnej polanie, pośród stokrotek połyskujących bielą w czarnym społeczeństwie. I uśmiecham się.

Kocham moje życie i kocham ludzi, bo człowiek nie jest stworzony do klęski. Jest z natury dobry. Wierzę w to, a gdy zapominam, zagłębiam się w moją wyobraźnię. I znów się uśmiecham...
komentarze [ 1] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl