wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Media a polityka (o cenzurze -nie ma wolności słowa)- do wszystkich użytkowników-to się dzieję naprawdę, potrzebne wsparcie
Stronę Miastapisarzy odwiedza bardzo wielu ludzi. Z pewnością część z Was zna Polskie Radio Bis. W skrócie przedstawię jakie było to radio do niedawna, do czasu kiedy odszedł Kamil Dąbrowa, a stanowisko dyrektora objął Jacek Sobala.
Radio było inne od pozostałych. Było kierowane głównie do młodych ludzi. W różnych audycjach autorskich mówiono o kulturze, pomagano i wspierano młodych artystów. Prezentowana muzyka nie była komercyjna. Można było posłuchać audycji z punk rockiem, muzyką alternatywną, a także ambitną elektroniką, muzyka klubową, itd.
Chcę podkreślić, że to było coś więcej niż radio. To byli ludzie, którzy je tworzyli : prezenterzy oraz słuchacze.
W każdą noc od północy do 6 rano odbywała się audycja Mocne Nocne.. To było 6 godz. prawdziwej, ambitnej muzyki. Słuchacze tej audycji z czasem zaprzyjaźnili się ze sobą, dla prowadzących nie byli anonimowymi osobami.
"Nocniki", bo tak są nazywani ludzie słuchający MN zaczęli organizować sobie zloty, nawiązało się wiele nowych przyjaźni. Pomyślcie jakie radio ma jeszcze takich słuchaczy?

A więc do rzeczy. Po przyjściu Pana Sobali, wszystko zaczęło się walić. Nowy dyrektor chcę całkowicie zmienić radio. Z anteny mają zniknąć audycję autorskie, nie będzie miejsca też dla ciężkiej muzyki. Z anteny znikła już audycja Mocne Nocne, a wraz z nią odszedł, szanowny i lubiany Grzegorz Połatyński. Połatyński nie zgodził się na prezentowanie innej, lżejszej muzyki od muzyki dark independent, którą prezentował w swoich MN.

Powiecie co z tym wspólnego ma polityka? Otóż wymówienie z radia dostał Max Cegielski "Masala".
Masala swoją audycję miał w każdą niedziele, wieczorem. Prezentował muzykę wschodu, mówił o jej kulturze.
Kiedy jednak na stronie Bis Polskiego Radia pojawiła się zapowiedź jego kolejnej audycji, otrzymał telefon od sekretarki z pytaniem, czy można, by ją zmienić. Masala nie zgodził się na to, więc dostał wymówienie z pracy.
Co było w tej zapowiedzi?
Zdanie, które bardzo nie spodobało się Panu Sobali:

"Podzegajacy do przemocy faszysci sa czesto blisko zwiazani z LPR i z Mlodzieza Wszechpolska. Zabójcy maja poparcie w rzadzie Rzeczpospolitej, a poslowie, urzednicy i ministrowie z tych organizacji sa posrednio wspólwinni smierci niewinnych ludzi."

Nowy dyrektor uznał, że na takie rzeczy nie ma miejsca w nowej formule radia.

Prowadzący prawdopodobnie mają zakaz czytania esemesów wyrażających sprzeciw, udzielania się na forum radia pod groźbą zwolnienia z pracy. O tym, że się nie zgadzają na to, my słuchacze wiemy, bo przez te kilka lat zdążyliśmy ich już poznać. Wiemy, bo w zapowiedziach ich audycji można dostrzec i zrozumieć, że to już koniec. W muzyce, którą prezentują teksty także mówią za nich.

Ja uważam, że jest to cenzura, że zostaliśmy pozbawieni wolności słowa.
Nie tylko w kwestii radia:
Pis nie chcę Owsiaka w szkołach z jego programem pierwszej pomocy medycznej

http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,51805,3230520.html

Festiwal "Nie zabijaj" nie będzie emitowany w opolskiej telewizji, ze względu na hasło, którym jest tolerancja

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3485775.html


Słuchacze protestują. Są zbierane podpisy pod różnymi petycjami, są wysyłane listy do różnych gazet, także do telewizji.

Ja w imieniu słuchaczy Bis Polskiego Radia zwracam do Was z prośbą o to, abyście podpisali się pod tymi petycjami jeśli nie jest Wam obojętne to co się dzieję. Ludzie tacy jak Wy, którzy piszą to ludzie inteligentni i wrażliwi, na pewno wielu z Was słucha także tej ciężkiej muzyki. Nie bądźcie obojętni i wyraźcie swój sprzeciw!

A oto linki do stron z petycjami :

http://212.244.52.78/
www.petitiononline.com/MASALA
http://mlodzi-ratuja-biske.blog.onet.pl/

Jeśli chcecie nam jakoś pomóc, macie jakiś pomysł to zapraszam na stronę
www.radio.com.pl/bis,

Stare forum BIS Polskiego Radia i protesty słuchaczy:
http://www2.polskieradio.pl/bis/forum.asp

Nowe forum BIS Polskiego Radia i protesty słuchaczy:
http://forum.polskieradio.pl/bis/threads.aspx?f=7

Mam nadzieję, że się przyłączycie do nas i poinformujecie o tym swoich znajomych, przyjaciół.

Ainos


komentarze [ 2] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl