wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Rosja robi po prostu swoje
W opinii szarego Kowalskiego Rosja to samo zło, ucieleśnienie Antychrysta. Jest w tym sporo prawdy, z racji tego, iż sąsiadem zza Buga od wieków kierowali despoci i sadyści, co aż nadto dobrze po stokroć odczuliśmy na sobie. Jest to kraj agresywny i nastawiony na ekspansje wobec innych, co nie stanowi żadnej tajemnicy. Aczkolwiek żeby być sprawiedliwym weźmy pod uwagę to, że oni są światowym mocarstwem i w związku z tym w naturze mają wzmacnianie się kosztem słabszych.

Geopolityką rządzą prawa dżungli, silniejszy pożera słabszego, taka jest prawda, czy nam się to podoba czy nie. Tak było, jest i będzie. I Rosja nie stanowi tu wyjątku od reguły. Bo co innego robiły np. państwa europejskie podczas podbojów kolonialnych? Niemcy w czasie II wojny światowej? Dokładnie to samo. A my po co wpychamy się na Białoruś, Ukrainę itp.? Z dobrego serca? Nie, bo to są nasze strefy wpływów, nasz kawałeczek tortu, na który ma też apetyt niestety Rosja. Jest to konflikt interesów, tyle że pod przykrywką innych haseł. My realizujemy tę politykę pod sztandarem ,, szerzenia demokracji’’, oni innymi, a cel jest ten sam – władza i kontrola nad ów terenami. Także nie dorabiajmy na siłę szczytnych frazesów, tam gdzie ich najzwyczajniej pod słońcem być nie może, czyli w polityce.

Gniewamy się o zabory, Katyń. O represje, morderstwa, katorgę na nieludzkiej ziemi. Wymagamy przeprosin od nich za uczynione krzywdy. Zgoda, należą nam się. Zastanawiam się tylko nad ich sensem i szczerością. Tego może oczekiwać, lecz od zwykłych Rosjan, nie od władzy. Prości ludzie tam żyjący uchodzą za niespotykanie serdecznych, ciepłych i gościnnych. Co innego rządzący – zimni, bezduszni, nie liczący się wielokrotnie z życiem swoich rodaków. Tak było za panowania caratu, za rządów bolszewików. Stalin bez mrugnięcia powieką uśmiercał miliony obywateli ZSRR, jak i też członków partii, wojska itp. I my oczekujemy i skruchy i żałowania win od ludzi, którym jest to kompletnie obce? Jeśli mnie pamięć nie myli, to w Katyniu spoczywa wielu tamtejszych mieszkańców, więc jakie opory mogłoby mieć kierownictwo Związku Radzieckiego przed posłaniem na śmierć grupy oficerów z obcego kraju?

Ponadto, tam panuje inna mentalność – im większy zamordyzm, tym lepiej, znaczy to mniej więcej tyle, że władza jest silna, zdecydowana, wie czego chce i do jakich celów dąży. Okazanie skruchy równałoby się z przyznaniem do winy, czyli w ich mniemaniu słabości, co tamtejszemu społeczeństwu nie przypadłoby do gustu. Zatem skoro i władzy i obywatelom nie na rękę takie postępowanie, to nie ma co liczyć na uderzenie się w piersi ,, niedźwiedzia wschodu’’.

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie moim celem jest wybielanie i obrona Rosji, jej licznych grzeszków i wynaturzeń. Po prostu widzę, że oni realizują swoją politykę, taką a nie inną, takimi a nie innymi metodami. My stanowimy dla nich kolejny cel, łup do zdobycia. To zimna i podła gra, pełna kalkulacji, knucia i podstępów bez krzty zabarwienie osobistego czy moralnego. Oni dążą do uzyskania korzyści dla siebie, my dla siebie i to wszystko. Nic ponadto.


komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl