wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Sowieci i kosmos
W dobie Zimnej Wojny pomiędzy ZSRR a USA rozgrywał się swoisty wyścig, w dziedzinie eksploracji kosmosu. Wypada sprawiedliwie przyznać, że pomimo tego że Związek Radziecki był jaki był, sporo wniósł w tej materii.

Gdzieś tak do lat 60 XX wieku, wiódł pierwszeństwo w ów rywalizacji. On jak wiemy, wystrzelił pierwszego satelitę, i wyniósł pierwszego człowieka na orbitę. Po Gagarinie, wśród kobiet tego wyczynu dokonała Walentyna Tiereszkowa. Te dwa wydarzenia ( Sputnik i Gagarin) stały się dużym zaskoczeniem dla Amerykanów. Zrewanżowali się Sowietom poniekąd z nawiązką lądowaniem na Księżycu.

Ale to nie koniec dokonań ZSRR w tej dziedzinie. Oleg Leonow jako pierwszy wyszedł w przestrzeń kosmiczną, zaś wśród kobiet pionierką w tej kwestii była Swietłana Sawicka. Również w ,,kraju rad’’ powstała pierwsza stacja kosmiczna – Salut 1. Dobrze swoje zadanie także wypełniła sonda Wenera 7, przekazując sygnały z powierzchni nieprzyjaznej planety Wenus.komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl