wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Inspiracje
W swojej pracy naukowcy i inżynierowie poza własną wiedzą i umiejętnościami, nie raz opierają się na najbliższym nam otoczeniu – przyrodzie. Ona to bowiem często podsuwa najlepsze rozwiązania. Poniżej zademonstruję kilka przykładów.

Uczeni stworzyli robota, przy którego budowie wzorowali się na gekonie. W maszynie w pełni odwzorowano specyficzne kończyny zwierzęcia, i przyssawki nań się znajdujące. Dzięki temu urządzenie sprawnie potrafi się wspinać np. po szklanej ścianie.

Projektanci postanowili pójść o krok, ba, o kilka kroków dalej budując…. automatyczny model mięsożernej rośliny, działający na podobnej zasadzie.

Duże nadzieje pokłada się w tkaninach opartych o pajęczą sieć. Prognozuje się, że będą lekkie i w dodatku niezwykle wytrzymałe, co pozwoli z nich zaprojektować np. kamizelki kuloodporne.

Zaś drwalom, w czasie ich pracy w lesie mają pomagać kroczące roboty przypominające nieco chrząszcza. Wyposażenie machiny w nogi umożliwiło sprawne poruszanie się w trudnym terenie, gdzie koła gorzej się spisują.

Dla miłośników sportów wodnych przygotowano pojazd wyglądający niczym delfin. Ta łódź potrafi poruszać się zarówno na wodzie, jak i zanurzyć się na niewielkie głębokości.


komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl