wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Różne historie
Historie przedstawione w różnych mediach, tj książkach, filmach, ewentualnie audycjach radiowych różnią się od siebie, wymagają od odbiorcy innych predyspozycji, mają swoje wady i zalety, jedne posiadają to, czego brak w innych.

Książki wymagają od czytelnika wysilenia wyobraźni aby pojąć istotę zaprezentowanych weń wydarzeń, sytuacji, światów itp. To dobrze, bo nie pozwala iść odbiorcy na łatwiznę. Lecz co gdy czytelnik pomimo szczerych chęci nie posiada bogatej fantazji? Poza tym każdy indywidualnie odbierze historię zaprezentowaną przez pisarza. Podobnie rzecz się ma z audycjami radiowymi.

Filmy zaś ujednolicają odbiór użytkownikowi, kosztem wysiłku intelektualnego. Idą w tym względzie nieco na łatwiznę. Wspólnym mianownikiem książek, filmów, audycji radiowych jest to, iż człowiek biernie odbiera w nich prezentowane wydarzenia, z góry liniowo ustalone przez autorów. Ostatnio doszedłem do przekonania ,że wykreowało się jeszcze jedno medium wnoszące pewne innowacje – gry komputerowe.

Dlaczego tak uważam? Z kilku powodów. Gry mają tę przewagę nad resztą mediów, iż gracz jest czynnym uczestnikiem prezentowanych wydarzeń, częścią świata gry. Ba, istnieją gry nieliniowe, gdzie to od decyzji i poczynań gracza zależy to, jak potoczą się dalsze losy, a zakończenie zależnie od wyborów może być nawet kilka.

Jeszcze dalej idą gry internetowe, zwłaszcza mam tu na myśli gatunek MMORPG. Uważam, że to w ogóle jest nowe uniwersum. Gracz nie tylko sam wchodzi w interakcję ze światem gry, ale dochodzą jeszcze go tego inni gracze. Świat gry ma filmowy rozmach, często bardzo bogatą fabułę, jakiej nie powstydziłaby się niejedna książka, no i w dodatku jest interaktywna, dynamiczna, nie skazana na liniowość ze strony autora, gdyż w dużej mierze fabuła zależy od gracza.

Czyli na dobrą sprawę moim skromnym zdaniem narodziło się uniwersum łączące wszystkie wyżej wymienione media – książki, audycje, filmy. I uczyniono to w sposób spójny i udany, wszystko to współgra ze sobą harmonijnie i się wzajemnie uzupełnia.


komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl