wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Odpływając na dobre
Papierosy, alkohol, narkotyki – są to używki i nałogi starej jak świat. Lecz teraz, w dobie nowego millenium, narodził się inny rodzaj uzależnień, nie mniej groźny – to uzależnienie od wirtualnej rzeczywistości.

Co prawda już w XX wieku mieliśmy do czynienia z małym przedsmakiem tego zjawiska, czyli niezdrową ilością czasu poświęcanego na telewizję, to teraz dochodzi do tego nowy element – nałogowe granie w gry video.

Problem ten szczególnie poważny jest w Korei Południowej. Tam od intensywnego grania zmarły 22 osoby. Znany jest przypadek, gdy młody chłopak po niemal 50 godzinach bez chwili przerwy przed monitorem zmarł z wycieńczenia. Często gracze (zwłaszcza gier on-line cieszących się tam największym wzięciem, z uwagi na to, że są w tym kraju najszybsze łącza internetowe) robią sobie przerwę tylko na toaletę, i by coś zjeść.

Rząd tego kraju dostrzega ten problem, i by temu zapobiegać, organizuje np. specjalne obozy, gdzie uczy się młodych ludzi życia poza wirtualem, funkcjonowania w realnym świecie, poznawania ludzi bezpośrednio twarzą w twarz.

Zapewne całkowicie nie da się pozbyć uzależnienia od wirtualnej rzeczywistości, tak samo jak to ma miejsce z ‘’starymi’’ używkami, gdyż ludzie zawsze będą szukać odskoczni od szarej i często nieprzyjemnej rzeczywistości. Dobrze jednak, że czynione są starania, by to ograniczać i nad tym panować.

komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl