wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
K i M (artykuł)
Kobiety tracą swoją kobiecość, mężczyźni swoją męskość. Kobieta staje się monstrum z kwaśną miną, zawistną i złośliwą, jednakże mającą większe „jaja” niż nie jeden mężczyzna.
A „facet”, za szczyt męskości uważa wytatuowanie całej ręki, tudzież nogi, a nie jest zdolny do wzięcia łopaty i skopania ogródka, w obawie przed potem i wysiłkiem.
A pan, uczęszczający na siłownię, w autobusie, czy w innym społecznym miejscu publicznym, nie ustąpi kobiecie ciężarnej miejsca.
Gdzie się podział szacunek, gdzie się podziała magia wzajemnego uzupełniania się mężczyzny i kobiety?
Mężczyzna zniewieściały. Jak nie w sferze psychicznej to w fizycznej. Facet spędzający więcej czasu w łazience niż kobieta, i nie wiąże się to z biegunką ani z zaparciem.
To nie jest wcale śmieszne.
Pomalowanie ust, nałożenie krótkiej spódnicy, nie czyni jeszcze z człowieka KOBIETY.
Kobiecość umiera… Wyrażająca się w ruchach, spojrzeniu, pozycji ciała, zachowaniu. Gdzie jest prawdziwa kobieta? Czy prawdziwa kobieta to ta, która stroi się, mając milion ubrań, dba o figurę i maluje twarz niczym szaman?
Gdzie mężczyzna z manierami, silny, opiekuńczy, wytrwały, ustępujący kobiecie miejsca i otwierający jej drzwi? Facet, który odnosi się do kobiety z szacunkiem, a nie jak pies do suki?
Czasy są takie, jakie są, ale to nie świat się zmienia, tylko ludzie się zmieniają, i chyba nie na lepsze.
Jeżeli tak ma dalej być, by suka uganiała się za psem, jeżeli świat ma się właśnie składać z psów, suk i szczeniaków, to lepiej by było, by istniał czarodziej i nas w te zwierzęta przemienił.
Chyba trochę jest mi przykro.
MYŚLAŁEM, ŻE CHCESZ USŁYSZEĆ PRAWDĘ. SPODZIEWAŁEŚ SIĘ MOŻE GALAERTKI Z LODAMI? (T.Pratchett)
Prawdę mówiąc- TAK.

komentarze [ 3] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl