wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Takiemu to dobrze
Leonardo da Vinci to dla mnie człowiek- ikona, zawsze go podziwiałem, jak i zresztą cały świat. Uważa się go przecież za największego geniusza wszechczasów, i nie sposób się z tym nie zgadzać.

Zauważyłem, że ludzie – nawet wybitni – otrzymują jakiś talent, ale kosztem czegoś. I tak np. ktoś kto jest wybitnym humanistą z kolei słabiej sobie radzi w przedmiotach ścisłych, i na odwrót – umysł ścisły nieco kuleje w humanistyce. Takie coś za coś.

Dlatego tak właśnie podziwiam Leonarda, gdyż moim zdaniem jest on uczonym kompletnym – artysta, inżynier, i jeszcze by długo wymieniać. Jego umysł pojmował wszystko, i chyba nie miał słabszych stron z tego co mi wiadomo. Jakie to musi być wspaniałe uczucie wiedzieć niemal wszystko, i wybiegać umysłem wieki do przodu, bez ograniczeń.

Sądzę, że da Vinci to żywe studium nad człowiekiem, że ma swoje granice, acz w zasadzie jest w stanie uczynić i zbadać wszystko. Czasem myślę, że był i jest darem od Boga, losu, przeznaczenia – jak kto woli – żeby pokazać jacy ludzie są mali, a zarazem wielcy.

komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl