wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Najlepszy z najgorszych światów
Śledząc karty historii widać jak na dłoni, że losy ludzkości zawsze szły złym torem. Niezależnie jaki by nie był system polityczny, społeczny, jaki by nie był okres w dziejach i kto by nie rządził zawsze ten świat był zły, parszywy i zdegenerowany.

Niemniej, obecny stan rzeczy można uznać za i tak najlepszy w dziejach. Bo przecież nie ma teraz np. degeneracji starożytności, zaraz średniowiecza, albo barbarzyństwa dwudziestowiecznych totalitaryzmów. Przynajmniej w tzw. ‘’cywilizowanym świecie’’ nie ma głodu czy niedostatku lecz nie do końca jest tak różowo. No właśnie, zawsze jest jakieś ‘’ale’’. Bogate państwa Zachodu zmagają się z terroryzmem, a w uboższych i rozwijających się widać wyzysk ludzi ze strony między innymi wielkich korporacji. To jest to, co przede wszystkim rzuca się w oczy.

Jednak i tak uważam, że ten świat jest najlepszym, jaki miała do tej pory ludzkość. Trafnie go podsumowuje gorzki dowcip w barwach czarnego humoru, który znalazłem w Internecie, a brzmi on następująco : ‘’optymista sądzi, że żyjemy w najlepszym możliwym świecie, a pesymista martwi się, że ma on rację’’.


komentarze [ 5] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl