wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Niby tchórzostwo, ale też odwaga
Długo się zastanawiałem nad poruszeniem tego tematu, ponieważ jest to kwestia trudna, kontrowersyjna i wieloznaczna, lecz w końcu postanowiłem się jej bliżej przyjrzeć. Tym zagadnieniem jest mianowicie samobójstwo.

Zazwyczaj ludzie surowo je krytykują, twierdząc jednoznacznie, że to tchórzostwo, droga na skróty, i ucieczka przed trudnościami, którym trzeba stawić czoła. Uważają, że zawsze jest nadzieja, i z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji zawsze znajdzie się wyjście. Jest w tym sporo prawdy ale pamiętajmy, że każdy człowiek ma w sobie tzw punkt krytyczny, po którego przekroczeniu po prostu pęka, i szarga się na swoje życie. Mogą to być różne czynniki – po chorobę związaną z nieznośnym bólem i cierpieniem, po duże długi a skończywszy na bezgranicznie ciągnącym się pasmie problemów osobistych, lub zwyczajnie prozaicznie znudzeniu i zmęczeniu życiem.

Z drugiej strony moim zdaniem każdy ma swój wspomniany wcześniej punkt krytyczny, po przekroczeniu którego dalsza walka z życiem nie ma sensu. Sądzę, że każdemu jeśli kolokwialnie mówiąc życie za mocno ‘’przykręci śrubę’’ w końcu się załamie. I na przekór pierwotnemu, zwierzęcemu instynktowi ochrony życia za wszelką cenę targnie się na nie.

Podsumowując, ocena samobójstwa nie jest jednoznaczna. Jest to oczywiście tchórzostwo, droga na skróty przed trudnościami życia, niemniej ile też trzeba mieć odwagi, by spojrzeć prawdzie w oczy, że sytuacja bywa beznadziejna i trzeba przełamać instynkt życia aby ze sobą skończyć.

komentarze [ 3] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl