wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Wieczne pytanie
Człowiek ma we krwi ciekawość, ona od zarania dziejów pcha go ku kolejnym granicom poznania, i ta ciekawość nigdy nie była i nie będzie zaspokojona.

Czasem odnoszę wrażenie, że ciekawość została stworzona specjalnie by ludzie nigdy nie doznali pełności poznania. Czyli z jednej strony ciekawość dla wielu stanowi sens życia ( np. naukowców), dopingując ich do dalszego badania naszego wszechświata. Dla innych zaś jest swego rodzaju torturą, pragnieniem nigdy nie zgaszonym odpowiednią ilością wiedzy, i nawet całe ludzkie życie nie gwarantuje odpowiedzi na wszystkie pytania.

Myślę, że na nią można jeszcze spojrzeć z innej perspektywy – a mianowicie jako wyzwanie, sposób aby uniknąć znudzenia życiem i monotonii. Jest ona zarazem przekleństwem, a zarazem wyzwaniem i celem naszego istnienia. Ma ona wiele twarzy i jest to jej zaletą, ale też przekleństwem.

komentarze [ 4] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl