wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Skromny aż do bólu
Skromność uważana jest jako coś dobrego, powód do dumy. Człowiek nią obdarzony jest dobrze odbierany przez otoczenie. Historia którą zaprezentuję poniżej pokazuje, że owszem ta cecha charakteru jest wielką zaletą, ale nie zawsze jest korzystna dla samego zainteresowanego.

Carl Benz uważany jest za ‘’ojca’’ samochodu. Stworzył pierwsze auto, lecz przez tę właśnie skromność wahał się zademonstrować je szerokiemu społeczeństwu. Widząc to jego żona postanowiła pomóc mężowi, zatem wzięła ów pojazd, i wyruszyła nim w podróż przez cały kraj, by rozsławić wynalazek małżonka.

Łatwo się domyślić, że w tamtych czasach pojawienie się takiego wehikułu na drogach powodowało nie lada zaskoczenie wśród ludności, dodatkowo potęgowane tym, że prowadziła go kobieta. Jednak gra była warta świeczki, i z tego co mi wiadomo, ta inicjatywa zakończyła się sukcesem.

Moim zdaniem ta cecha charakteru ma dwa oblicza – dodaje człowiekowi szlachetności, ale niekiedy krępuje, i utrudnia osiągnięcie sukcesu.komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl