wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Od tego wszystko się zaczęło
W trakcie trwania ‘’Zimnej Wojny’’ USA i ZSRR prowadziły między sobą zażarty wyścig o palmę pierwszeństwa w dziedzinie podboju kosmosu. Niespodziewanie, nastąpił zwrot w polityce mocarstw, który zmienił tę sytuację.

A stało się to w latach 70, kiedy to przywódcy dwóch zwaśnionych ze sobą państw postanowili ocieplić wzajemne relacje. Zaowocowało to m.in. wzajemnym ustaleniem o zaprzestaniu dalszego rozwijania broni atomowej. Rzecz jasna ta swoista odwilż nie ominęła też astronautyki, i rządzący wpadli na pomysł, aby dwa statki połączyły się ze sobą we Wszechświecie.

Ten przełomowy program zajął kilka lat, bo wymagał dopracowania w wielu sprawach – a to w dziedzinach technicznych, komunikacji między załogami i wieloma innymi detalami. Aż w końcu udało się – w lipcu 1975 roku statki Apollo i Sojuz połączyły się w przestrzeni kosmicznej. Przez kilka dni astronauci obu załóg spotykali się nawzajem w obydwu statkach, i spędzali ze sobą czas. Po upływie określonego czasu ów statki oddzieliły się, Sojuz powrócił na Ziemię, a Apollo pozostał jeszcze w uniwersum, by przeprowadzić różne badania.

To wydarzenie zapoczątkowało współpracę, dzięki której w późniejszych latach można było stworzyć stację ‘’Mir’’, a później ISS.komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl