wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
"Nikt nie wydaje się bardziej obcy niż ktoś, kogo się kiedyś kochało"
"Nikt nie wydaje się bardziej obcy niż ktoś, kogo się kiedyś kochało"
|Erich Maria Remarque|

Otóż to. Czy naprawde tak jest, ze to tylko puste słowa Erich? Ja uważam, że tak.

Może i jestem młoda, może i ludzie mogą myśleć, że ja nic nie wiem o miłości... Że naoglądałam sie filmów czy rozczytywałam w jakiś romansach. Może to i prawda. Lecz to co czuje, to co czułam jest chyba ważniejsze. Czuje, że przeżyłam już Miłość Młodzieńczą. Jak Karolcia(znajoma) zawsze obstaje przy swoim, że Miłośc w życiu jest tylko jedna, tak ja uwazam, że w życiu są dwie miłości. Pierwszą jest młodzieńcza, typowa dla nastoletniego wieku. Nie trwa ona wiecznie, lecz jęst piękna i prawdziwa. Godna miana Miłości. Jest jedna. Nie zawsze niestety występuje, ale gdy już narodzi się pomiędzy dwojgiem młodych ludzi, to uczy, przygotowywuje do Miłości Właściwej(Dorosłej). Jest to drugi typ Miłości. Miłośc ta jest miłością dojrzała. Na początku pełna namiętności. Po latach razem zyskuje też miano Przyjaźni. Trwa ona dziesiatki lat. Możemy ja obserwować na przykładzie szczęśliwych starszych małżeństw. Jest to piękne i nie ukrywam, że chciałabym spotkac na drodze swego życia kogoś, z kim połaczy mnie to uczucie.

Nawiązując do cytatu na początku tego artu pragnę rozważyć to, co dzieje się po "utracie" Młodzieńczej Miłości.
Z czasem Miłość ta sie kończy, aby ustąpić miejsca Miłości Dojrzałej(nie mówie tu o nielicznych przypadkach, gdy Miłość Młodzieńcza przeistacza się w Miłość Dojrzałą) w różnych okolicznościach.

Czasem dwie osoby naraz stają sie coraz bardziej odległe sobie nawzajem i związek rozpada się bardzo łagodnie. Wtedy osoby takowe stwierdzają, że "ich związek nie ma dalej sensu" i pragną "pozostać przyjaciołmi" lecz rzadko tak zostaje. Takie rozstanie przebiega dosyć spokojnie, ku zaskoczeniu wszystkich znajomych. Z czasem takie sooby niestety coraz bardziej sie oddalają. Przyjaźń zanika, znajomośc sie kończy...

Niestety nie wszystkie związki zrodzone z Miłości Młodzieńczej tak sie kończą. Osobiście życzę takowego rozstania(oczywiście w jak najpóźniejszym czasie) każdemu, gdyż inne są bardzo bolesne. Z tego też powodu i wielu innych nie opiszę reszty typów takich jak:
-zdrada, niemożność wybaczenia
-X kocha, Y przestajePodsumowując ten krótki wywód, opierając sie także na własnych doświadczeniach(tak, uważam, że przeżyłam już Młodzieńczą Miłość i za to bardzo dziękuje M. ) przyznaję całkowitą rację pani Remarque. Są to słowa które idealnie oddają moje myśli z ostatnich kilku miesięcy...

Pozdrawiam, i gratuluje temu, kto dotarł do końca.

Dziękuję za uwagę.
komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl