wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
Miłość Świadomość Pożądanie
Nie wiem po co to piszę.
Możliwe że dlatego iż mam kryzys i dlatego zasiadłem do pisania.
Ale teraz nie mam prawa do Ciebie pisać.
Uczyniłem to teraz tak, tj. siadając teraz i pisząc, tak jak gdyby nic się nie stało i zwyczajnie świat kręci się dalej ze stałą prędkością. Właśnie udało mi się do tego dojść że wszystko i wszyscy i zawsze i od zawsze kręciło się i kręci ze stałą prędkością, a że cały czas nasza ziemia wiruje to i nasze życia są pełne zawirowań. A może teraz właśnie popadłem w jeszcze większe o jeszcze większym natężeniu zawirowanie i wpadnę w kolejne zawirowania. Może właśnie powodem dlaczego piszę jest to że jednak odzywa się we mnie to iż potrzebuję pisać ale nie mam do kogo, i teraz sobie dopiero uświadomiłem, że :
"Pierwszym Objawem Starzenia Się Jest Miłość Do Życia"
i że popełniłem błąd ale życie to taka szkółka błędów, po raz kolejny użyłem jakiegoś trywialnego słowa do opisania wcale nie trywialnego życia, bo przecież jest tyle dróg ścieżek ale są i przepaści w które się spadnie ciało jest całe ale duch umysł w strzępach, skok z takiej skarpy generowany w nas przez nasze ego nasze tj. ludzkie, nasze żądze nasz brak świadomości taką ślepotę chciało by się powiedzieć. Przekonałem się również iż nie można wybierać pomiędzy mniejszym złem mniejszą krzywdą wyrządzoną komukolwiek bo zawsze ten korzystniejszy wybór jest korzystniejszym wyborem dla nas samych a nie dla osoby którą właśnie w tym momencie chcemy lekko ukłuć i odejść a tak naprawdę zadajemy jej cierpienie wielkości kilku rzędów większe, to jest straszne że nasze wybory tak często okazują się złe, ale co z tym? Czy one nie są karane? Czy nie ma żadnej nagrody ani kart? Otóż jest dla jednych nagrodą jest brak świadomości czynienia zła krzywdy sobie i drugiej osobie tylko że jeśli przyjdzie tym skutkiem długofalowym do nas świadomość iż zrobiliśmy to źle to coś narasta i narasta i zostaje zaburzone takie nasze małe równanie przepływu uczyć w nas samych i wtedy jest problem wtedy nawet skok ze skarpy nie pomoże bo znów obudzimy się cali ale problem pozostaje więc jak go naprawić? A jeśli się już skakało razy kilka ? i żadnej lekcji się nie wyciągnęło z owych jakże desperackich prób? Tylko osłabiamy sami siebie? Kolejnymi desperackimi wyborami kiedy to nasza świadomość nie została jeszcze obdarzona od życia właśnie taką śmieszną żałosną świadomością że jednak te wybory były złe i wtedy ŻYCIE krzyczy do nas jesteś żałosny, choć może nie to ale mówi nas albo sami generujemy taką myśl że jednak mogło być lepiej? I co wtedy?
Wiem że ludzie czytają książki wiersze usiłują się wesprzeć na jakimś bohaterze przyodziać jaką maskę choć na chwilę oderwać się uciec do innego świata, ale coś nagle przerasta. Więc teraz trzeba udać się na przerwę na taki biegun dla nas gdzie prędkość wirowania jest równa zero, już nie mówię o azylu i nie będę mówił bo dla mnie straciło się takie miejsce jeszcze jedno jest ale tylko daje mi je poezja. Ewentualnie muszę nabrać około półtora prędkością kosmicznej aby wyrwać się z ziemi prędkością kosmiczną jest kres życia dla człowieka.

komentarze [ 1] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl