wiersze   zarejestruj swój dom wiersze
wiersze opowiadania

wiersze, opowiadania, wierszyki

LOGOWANIE:
nie pamiętam hasła
menu podręczne:
Pomóż nam w promocji:

Jeśli podoba Ci się ten serwis, lubisz czytać i pisać wiersze i opowiadania oraz jeśli prowadzisz stronę lub bloga - pomóż nam w promocji! Wystarczy, że zamieścisz poniższy link:

<a href="http://www.miastopisarzy.pl" target="_blank">wiersze </a>

Dziękujemy! Administracja miasta.

wyszukiwarka:
polecamy serwisy:
* * * [1.]
Pragnę zobaczyć cię tu, na stacji, w jakiś spokojny, czerwcowy dzień. Jeszcze wtedy nie będzie tu tłoku, choć w tym mieście... nawet cienie nie goszczą.
Zobaczyć cię pragnę i rzucić się w ramiona, jak po długim rozstaniu. Zakochana i trwająca w swej nieodwzajemnionej miłości. Wtuliłabym się w ciebie, a serce zabiłoby mocniej. Potem, dość niechętnie odsunęłabym się. Bojąc się nawet musnąć twoich ust. Bojąc się nawet na ciebie spojrzeć.
Jak grzesznica. Nie patrzyłabym w oczy i nie dotykałabym chętnie. Może tylko dłoni. Skryć się w nich czasem pragnę, ale to przecież tak odległe, tak nierealne...
Zaprowadziłabym cię do siebie. Na jakiś kiepski film. Zszedłby nam pewnie na długiej rozmowie o tym, kim jesteśmy.
My - ludzie widzący się pierwszy raz w życiu.
My - ludzie, którzy chcieli się poznać.
Ja - człowiek, który zakochał się w innym człowieku. To takie prozaiczne. Takie błahe. A jednak zdarzyło się właśnie mnie i to czyni to uczucie jedynym na świecie! Moją małą, skrywaną i osobliwa miłością, jakiej mam okazję doświadczać. Miłością, która sprawia, że krew płynie w żyłach, że moje serce nadal pracuje, że nadal żyję...
Miłością, która sprawia, że siedzę skulona w kącie i płaczę, bo usłyszałam "naszą" piosenkę. Ktróa sprawia, że bez ciebie trzęsę się z zimna, choćby było na prawdę gorąco.
...Bo ty nic nie czujesz.

"Choćbym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał, byłbym(...) nikim"

[Urwano, z braku łez.]


komentarze [ 0] Chcesz skomentować utwór? Zaloguj lub zarejestruj się


Copyright by miastopisarzy.pl